XX Pielgrzymka Rodziny Szkół na Jasną Górę

XX Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w jubileuszowym roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, odbyła się w czwartek, 8 października na Szczycie jasnogórskim. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące rygory sanitarne organizatorzy zaprosili na pielgrzymkę przede wszystkim delegacje z pocztami sztandarowymi szkół. Wszyscy pielgrzymi, by zachować należyty dystans, zgromadzili się wyłącznie na błoniach jasnogórskich. Specjalne słowo pozdrowienia do uczestników pielgrzymki, zarówno zgromadzonych na Jasnej Górze, jak i łączących się duchowo, skierował prezydent Polski Andrzej Duda.  Continue reading „XX Pielgrzymka Rodziny Szkół na Jasną Górę”

Konkurs na znaczek tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę rozstrzygnięty -2020 r.

25 czerwca 2020 roku  w Zespole im. Jana Pawła II w Jasionce został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na znaczek XX Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbędzie się  w październiku 2020 roku. Continue reading „Konkurs na znaczek tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę rozstrzygnięty -2020 r.”

100 rocznica urodzin Karola Wojtyły

 

100 -lecie urodzin Karola Wojtyły św. Jana Pawła II

w Rodzinie Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej

 

„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie.” Te słowa naszego wielkiego świętego patrona, są wciąż aktualne. Jego życie było ciągłym poszukiwaniem człowieka, aby odnalazł Chrystusa. Dziś to my przychodzimy do Niego dziękować za jego wielkie wstawiennictwo i opiekę nad naszymi szkołami jak i każdym z nas. Continue reading „100 rocznica urodzin Karola Wojtyły”

Konkurs Plastyczny na znaczek XX Ogólnopolskiej Pielgrzymki RS im. JP2 na Jasną Górę

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz przedłużającym się terminem powrotu dzieci do szkoły, informujemy iż uległ zmianie termin nadsyłania prac konkursowych.

Prace prosimy przesyłać do dnia 29 maja 2020 r. zgodnie z regulaminem konkursu na adres: zespół Szkół im. Jana Pawła II,; 36-002 Jasionka 301; tel. 177723017 z dopiskiem „Konkurs na Znaczek”

Rozstrzygnięcie konkursu przewidujemy w czerwcu 2020 r.

 

Nina Kitlińska

Dyrektor Zespołu Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II

Konkurs plastyczny na najciekawszą „Pocztówkę do Nieba” adresowaną do św. Jana Pawła II

Szanowni Państwo, chcąc zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego udziału w obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a także pragnąc urozmaicić okres kwarantanny domowej, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie ogłasza Konkurs plastyczny na najciekawszą „Pocztówkę do Nieba” adresowaną do św. Jana Pawła II.

„POCZTÓWKA DO NIEBA”

To inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych:

Dzieci w wieku 4-6 lat, 7-10 lat oraz 11-15 lat

JAK TO DZIAŁA?

Należy zapoznać się z Regulaminem Konkursu dostępnym na stronie internetowej: https://archimuzeum.pl/ogloszenia/

Następnie stworzyć własną pocztówkę adresowaną do św. Jana Pawła II – technika dowolna (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.). Z pomocą rodziców lub opiekunów należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: https://archimuzeum.pl/ogloszenia/

Zrobić zdjęcie lub zeskanować projekt pocztówki. Zdjęcie lub skan wraz z uzupełnionym Formularzem zgłoszeniowym należy przesłać drogą mailową na adres: kontakt@archimuzeum.pl

TERMIN PRZYJMOWANIA PRAC KONKURSOWYCH UPŁYWA 17.05.2020 O GODZ. 17:00

O wynikach Konkursu powiadomimy uczestników drogą mailową lub telefoniczną najpóźniej 20.05.2020

 

Wielkanoc 2020

Święta Wielkanocne to czas duchowego pokrzepienia w tym obecnym, niełatwym dla naszej Ojczyzny okresie. W tym momencie potrzebujemy go wyjątkowo dużo.  Odnajdźmy więc w sobie radość ze Zmartwychwstania Jezusa i dzielmy się nią tak, jak umiemy najlepiej. Niech Wielkanocna Dobra Nowina roznieci w nas optymizm i wiarę  w lepsze jutro. Wesołego Alleluja.

Życzymy wszystkim błogosławionych, pełnych radości i pokoju Świąt Wielkanocnych.

                                                                                                                    Zarząd Stowarzyszenia Continue reading „Wielkanoc 2020”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na znaczek XX Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na znaczek XX Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II, 36-002 Jasionka 301.  Konkurs przebiegać będzie pod hasłem przyszłorocznego Dnia Papieskiego: „TOTUS TUUS”. W konkursie przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną jest  wycieczka do Rzymu. Laureaci konkursu otrzymują również wpis o osiągnięciach na świadectwie szkolnym.  Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział zarówno szkoły należące do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, jak i inne które chcą w nim wziąć udział. Continue reading „Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na znaczek XX Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę”