Zapraszamy na konferencję

 

Szanowni Państwo

Społeczne doświadczenia minionych kilkunastu miesięcy uczą nas wszystkich pokory i respektu do wartości podstawowych, pierwszych, które w życiu każdego z nas są najważniejsze, od których wiele zależy, które stanowią o naszej tożsamości a nawet egzystencji. Podobne troski i dylematy ustawiają nas jakby w jednym szeregu, wskazując konieczność przejścia z jednego etapu do następnego. Przejście to jest trudne, gdyż elementy, które pozostawały dotąd w równowadze, ulegają „płynnej rzeczywistości”. Pojawiają się nowe wyzwania, którym musimy sprostać; nowe szanse, które chcemy wykorzystać. A wszystko to dla dobra naszych Rodzin, które zawsze pozostają w centrum społecznej uwagi…

Organizowana konferencja online pt. „Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne rodzin, dzieci i młodzieży. Nowe wyzwania w dobie płynnej rzeczywistości”, jest próbą odpowiedzi na mnożące się pytania i dylematy natury wychowawczej, pedagogicznej, psychologicznej  i emocjonalnej. Dziś tym bardziej pytamy: Jak wychowywać ? Jak budować relacje ale poza siecią – tu i teraz (w realu) w rodzinie, szkole i wszędzie tam, gdzie „człowiek pragnie obecności człowieka”. Cel naszego cyfrowego spotkania jest jeden: wspólnie spojrzeć w przyszłość i działać dla dobra tych, którzy realnego wsparcia potrzebują…

Adresatami konferencji są rodzice, nauczyciele, katecheci, wychowawcy, pedagodzy i psychologowie, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, pracownicy poradni, przedstawiciele wydziałów edukacji, samorządowcy odpowiedzialni za profilaktykę, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz młodzieży i wychowania, rodziny i szkoły. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl inicjatyw o randze ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!!!

Program konferencji w załączniku.

30 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie

W środę 2 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 30 rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji katedry rzeszowskiej. Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00 odprawił ks. bp Jan Wątroba. Po Mszy Świętej  w procesji wszyscy udali się do Parku Papieskiego, gdzie miało miejsce poświęcenie pomnika św. Jana Pawła II. W uroczystościach oprócz władz samorządowych, oświatowych i kościelnych uczestniczyli również przedstawiciele naszego Stowarzyszenia: Nina Kitlińska, Mariusz Guzek, Zbigniew Inglot.

XX Pielgrzymka Rodziny Szkół na Jasną Górę

XX Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w jubileuszowym roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, odbyła się w czwartek, 8 października na Szczycie jasnogórskim. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące rygory sanitarne organizatorzy zaprosili na pielgrzymkę przede wszystkim delegacje z pocztami sztandarowymi szkół. Wszyscy pielgrzymi, by zachować należyty dystans, zgromadzili się wyłącznie na błoniach jasnogórskich. Specjalne słowo pozdrowienia do uczestników pielgrzymki, zarówno zgromadzonych na Jasnej Górze, jak i łączących się duchowo, skierował prezydent Polski Andrzej Duda.  Continue reading „XX Pielgrzymka Rodziny Szkół na Jasną Górę”

Konkurs na znaczek tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę rozstrzygnięty -2020 r.

25 czerwca 2020 roku  w Zespole im. Jana Pawła II w Jasionce został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na znaczek XX Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbędzie się  w październiku 2020 roku. Continue reading „Konkurs na znaczek tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę rozstrzygnięty -2020 r.”

100 rocznica urodzin Karola Wojtyły

 

100 -lecie urodzin Karola Wojtyły św. Jana Pawła II

w Rodzinie Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej

 

„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie.” Te słowa naszego wielkiego świętego patrona, są wciąż aktualne. Jego życie było ciągłym poszukiwaniem człowieka, aby odnalazł Chrystusa. Dziś to my przychodzimy do Niego dziękować za jego wielkie wstawiennictwo i opiekę nad naszymi szkołami jak i każdym z nas. Continue reading „100 rocznica urodzin Karola Wojtyły”