Majówka w Chałupkach

19 maja 2022 roku  miała miejsce Majówka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej  w Chałupkach.

Święto, które obchodziliśmy w Chałupkach było niezwykłe i wzruszające. W progach  szkoły pojawili się liczni goście, aby razem ze społecznością szkolną i lokalną kultywować piękną tradycję ku czci Matki Bożej oraz wspominać św. Jana Pawła II.

Zjazd Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II z Archidiecezji Przemyskiej miał podniosły charakter. Przewodniczył mu JE ks. abp Metropolita Przemyski Adam Szal, który prowadził Nabożeństwo Majowe przy przydrożnej kapliczce.

Swoją obecnością zaszczycili nas także:

dr Krzysztof Majkowski – przewodniczący Społecznej Rady Rodziny Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej,

pan Marian Penar – przedstawiciel Społecznej Rady Ogólnopolskiej Rodziny Szkół   im. Jana Pawła II,

pani Nina Kitlińska – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II,               

Ks. Dziekan Tadeusz Gramatyka – proboszcz parafii Przeworsk,

Pan Daniel Krawiec – Wójt Gminy Przeworsk,

Pani Sabina Południak – dyrektor Centrum Usług Wspólnych,

Pan Andrzej Ruchała – przewodniczący Rady Gminy Przeworsk,

oraz dyrektorzy i delegacje z 17 szkół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Część artystyczna – teatr cieni – w wykonaniu uczniów szkoły w Chałupkach poruszył serca gości oraz skłonił do refleksji na temat wartości w życiu człowieka, roli miłości   i więzów rodzinnych.

Po uczcie duchowej przyszedł też czas na wykwintny poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców oraz babcie uczniów, które robią najlepsze pierogi na świecie. 

Wielotygodniowe przygotowania koordynowane przez panią dyrektor Danutę Sobalę, ogromne wsparcie Rodziców, zaangażowanie nauczycieli i uczniów, pomoc mieszkańców Chałupek, asysta Policji i OSP Chałupki sprawiły, że dzień ten na zawsze pozostanie wszystkim w pamięci. Intensywne i wspólne działania, za które organizatorzy zebrali tak wiele ciepłych słów i podziękowań, przyniosły wszystkim ogromną radość i dumę.

Z całego serca dziękujemy tym, którzy podjęli wyzwanie i dołożyli swoją cegiełkę    w budowie tak wspaniałej uroczystości.