Zaproszenie na XXXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – Tłuszcz

Z radością  zapraszamy na XXXII  Ogólnopolski  Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II,  który odbędzie się w dniach 24-25 maja 2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.

Pani Beata Dzięcioł – dyrektor szkoły napisała: Szanowna Rodzino Szkół noszących imię Św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na XXXII Zjazd Rodziny Szkół, który odbędzie się w dniach 24-25 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.  Zjazd będzie nawiązywał do obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, a jego hasłem przewodnim będą słowa naszego Patrona: „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”.

W organizacji wspierał nas będzie Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie oraz Stowarzyszenie Szkoła od – Nowa.

Honorowy patronatem nad XXXII Zjazdem objęli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej JE Ks. Bp Romuald Kamiński, Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

Spotkanie rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą w Parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu. Nasze zaproszenie przyjęli:  JE Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski, JE Ks.  Bp Romuald Kamiński – Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej, JE Ks. Bp Henryk Tomasik – Biskup Radomski – Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

W czasie Zjazdu zaprosimy Państwa na część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły, konferencję poświęconą życiu naszego Patrona wygłosi JE Abp Ks. Mieczysław Mokrzycki oraz na temat wolności w nauczaniu Jana Pawła II – Dyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II Ks. prałat dr hab. Zdzisław Struzik. W drugiej części Zjazdu wysłuchamy koncertu absolwenta naszej szkoły tenora Arnolda Kłymkiwa , a następnie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. Pierwszy dzień zakończymy uroczystą kolacją w Dworze Franciszków.

W sobotę 25 maja, w programie przewidzieliśmy wyjazd do „Parku Kulturowego Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku” na lekcję żywej historii prowadzoną przez umundurowanych rekonstruktorów, pokaz uzbrojenia i wyposażenia wojskowego z czasów wojny polsko-bolszewickiej oraz wycieczkę z przewodnikiem po miejscach pamięci związanych z Bojem pod Ossowem. Zobaczymy Cmentarz Żołnierzy Polskich 1920 roku w Radzyminie – Bratnią Mogiłę Bohaterów Poległych 1920 roku – miejsce modlitwy Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku.  Zwiedzimy również Zespół Pałacowo – Parkowy w Chrzęsnem, obejrzymy multimedialną prezentację holograficzną opartą na technologii projekcji „żywego” obrazu w przestrzeni. Hologram w Chrzęsnem –  to historia majątku opowiedziana z perspektywy dwojga młodych ludzi zwiedzających obiekt, wzbogacona komentarzem przewodnika, poezją Cypriana Kamila Norwida oraz wspomnieniami Władysława Podkowińskiego. Zjazd zakończymy ok. godz. 16.00.

Mamy nadzieję, że to nasze rodzinne spotkanie wpłynie na podejmowanie wspólnych wyzwań i przedsięwzięć organizowanych na tym samym fundamencie wychowawczym oraz  poszerzy wiedzę na temat życia, nauczania i twórczości Wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II w naszych społecznościach szkolnych

Na zgłoszenia w formie elektronicznej czekamy do 10 maja 2019 r.

Adres e-mail: zjazdrsimjp2@interia.pl

Wszystkie informacje i zmiany publikować będziemy także na stronie naszej szkoły www.sptluszcz.pl  w zakładce Zjazd Rodziny Szkół im. JP2

UWAGA!!!

Jeśli jesteście Państwo z Podkarpacia i chcecie jechać wspólnie z nami w jednym autokarze bądź busie organizujemy taki wyjazd. Zainteresowanych prosimy o kontakt: Zespół Szkół w Zarzeczu,     tel. (16) 6401586, osoby do kontaktu: Krzysztof Majkowski dyrektor, Jan Szajny wicedyrektor szkoły.    Czekamy na kontakt do 20 maja br.

KARTA  ZGŁOSZENIA

HARMONOGRAM   ZJAZDU