O nas

Witamy na stronie

Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIStowarzyszenie zostało powołane na zjeździe założycielskim w dniu 2 czerwca 2001 roku z okazji X rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie.

Celem stowarzyszenia jest:

  • wspomaganie procesu edukacyjnego Szkół im. Jana Pawła II
  • promowanie i wspieranie wszechstronnego rozwoju młodzieży tych szkół
  • wychowanie w oparciu o wartości głoszone przez patrona
  • integracja środowisk związanych z osobą Papieża Polaka

Pomysł zrzeszenia się szkół noszących imię Jana Pawła II zrodził się w Radomiu. Dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych pani Halina Marciniak postanowiła zaprosić do siebie dyrektorów szkół noszących imię Jana Pawła II, aby wspólnie przygotować się do wizyty Ojca Świętego w Toruniu. Jeszcze przed tą pielgrzymką zorganizowano trzy ogólnopolskie spotkania: w Radomiu, Sułoszowej oraz Twardogórze.
Zjazd w Sułoszowej zaowocował wydaniem monografii pod tytułem „Ojcze Nasz” jako dar ołtarza podczas mszy świętej. Kolejne spotkania miały miejsce w Radomiu, Toruniu, Nowym Targu, Gołkowicach, Podolu – Górowej, Warszawie, Myślenicach, Klimkówce, Nowym Sączu i Działdowie.

Spotkania w województwie podkarpackim odbywają się od 2000 roku. W dniu 3 lutego tegoż roku został zorganizowany I Turniej Sportowy Szkół im. Jana Pawła II województwa podkarpackiego oraz spotkanie dyrektorów. Podczas tego spotkania uczestnicy postanowili pogłębić współdzia­łanie, które miało miejsce pomiędzy szkołami w ramach współpracy ogólnopolskiej, przenosząc je na poziom województwa podkarpackiego. Od tego momentu odbyło się wiele spotkań, konkursów, turniejów, rajdów i imprez.
Od dnia 11 stycznia 2006 r. stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego.
Do dnia 22 maja 2010 r. stowarzyszenie miało swoją siedzibę w Szkole Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Rzeszowie. Od tego czasu siedzibą stowarzyszenia jest Zespół Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II.

Dodaj komentarz